Aktualności

Olimpiady Wiedzy i Wartości w Sporcie

olimpiadaPonad 400 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski spotkało się w poniedziałek 4 grudnia 2017 r. w Opolu, by przystąpić do finałowego testu wiedzy o wartościach w sporcie oraz o piłce ręcznej. Uczniom towarzyszyli nauczyciele Pani Joanna Rudy i ks. Michał Jelonek. Uczniowie biorący udział w finale zakwalifikowali się do niego z etapów szkolnych, w których brało udział ponad 110 szkół ponadgimnazjalnych. I miejsce zajęła Kinga Paździor, II miejsce Daniel Rąpała, III miejsce Wąsowski Dominik, IV miejsce ex aequo Józefowicz Szymon i Dawid Jakubiszyn, V miejsce Pelc Łukasz. Test finałowy liczył 35 pytań. Oprócz pytań otwartych i zamkniętych oraz jednego pytania opisowego.  Tematyka dotyczyła historii piłki ręcznej oraz życiorysów polskich zawodników. Uczestnicy „Olimpiady Wiedzy i Wartości w Sporcie” musieli wykazać się również znajomością życia bł. Piotra Jerzego Frassatiego jak również rożnymi tekstami, w których poruszana została rola sportu papieży: św. Jana Pawła II, Benedykta XVI czy Franciszka. Galeria zdjęć

 

Uczniowie mieli okazję spotkać się z Mistrzami Polski piłki ręcznej, zadawać im pytania. Była też okazja do wspólnych zdjęć jak również dodatkowa szansa na zdobycie piłek z podpisami naszych mistrzów, plakatów i kalendarzy. Uzbrajamy się w cierpliwość, bo wyniki zostaną podane drogą meilową. Trzymamy kciuki za naszych uczniów i mamy nadzieję, że będzie okazja znów odwiedzić Opole, ale nie za rok, tylko po odbiór cennych nagród. ks. Michał Jelonek