Aktualności

Wizyta młodzieży z Francji

wizyta uczniow z FrancjiDnia 8. maja 2017 r. gościła w naszej szkole 15 osobowa grupa młodzieży z prywatnego Liceum Zawodowego – Handlowego z podparyskiej miejscowości Fontenay aux Roses.

Miasto to jest miastem partnerskim Ząbkowic Śląskich, grupie przewodniczyła pani dyrektor tegoż liceum – Monique Boudet a towarzyszyło jej dwoje nauczycieli. Zarówno młodzież jak i nauczyciele spotkali się z przedstawicielami klasy drugiej i trzeciej naszego technikum o profilu technik handlowiec. Galeria zdjęć

Pan Dyrektor zapoznał gości z profilami nauczania w naszej szkole a także krótko z historią naszej placówki. Następnie goście zwiedzili szkołę, szczególnie duże wrażenie zrobiły na nich klasy – pracownie poszczególnych specjalizacji ( pracownia CNC, gastronomiczna oraz warsztaty samochodowe) oraz nasza szkolna Izba Pamięci. 

Wizyta odbyła się w atmosferze towarzyskiego spotkania przy kawie i cieście. W trakcie rozmów odbywających się w języku angielskim nawiązały się nowe znajomości i być może przyjaźnie.

Mamy nadzieję, że spotkanie to zapoczątkuje współpracę między naszymi szkołami.