Aktualności

OBCHODY DNI JĘZYKÓW OBCYCH ORAZ DZIEŃ PATRONA SZKOŁY

W dniu 28 marca 2018 odbyły się w naszej szkole obchody Dnia Języków Obcych. W tym dniu wszystkie klasy mogły wziąć udział w różnorodnych zabawach i konkursach językowych przygotowanych przez nauczycieli j. angielskiego i niemieckiego.

Obchody rozpoczęto apelem, na którym przewodnicząca KJO p. A. Jasek- Łata przedstawiła program obchodów oraz przydział klas i ich opiekunów uczestniczących w poszczególnych zajęciach. Wręczono również nagrody dla Mistrza Języka Angielskiego Natalii Peplak z kl 3TE oraz dwóch Mistrzów Języka Niemieckiego: Emilii Gnutek z kl. 1TG oraz Mariusza Piórkowskiego z kl. 3TE. Gratulujemy!

Na apelu pojawił się również nasz patron Stanisław Staszic, w którego rolę wcielił się Artur Litwin z kl. 2TI i przybliżył krótka historie życia Staszica.  Galeria zdjęć

 

W auli, w pokazie filmowym „KINEMA” uczniowie mogli zobaczyć filmy zrealizowane przez ich kolegów ze szkoły biorących udział w międzynarodowym projekcie filmowym, który trwa w naszej szkole już od pięciu lat i jest realizowany przez panią A. Jasek-Łatę, koordynatora projektu. Na spotkanie z filmem w oryginalnej wersji językowej zaprosiła młodzież p. E. Gajewicz. Swoje umiejętności językowe uczniowie mogli sprawdzić w quizach anglo- i niemieckojęzycznych przygotowanych przez panie B. Zawadę A. Krusze, w kalamburach prowadzonych przez p A. Kozyrę oraz w grach językowych prowadzonych przez p J. Marcinowską i M. Zator. Połamać język można było na łamańcach z j. angielskiego u p. B. Chmielowca i z j. niemieckiego u p. I. Adamowicz-Głaz. Kreatywnością i zdolnościami plastycznymi połączonymi z humorem uczniowie wykazali się w konkursie plastycznym „Idiomy obrazem malowane” przygotowanym przez p. A. Semeniuk i p. A. Juszczyk.

Klasy 1TG, 2TG i 3TG oraz 2a pod opieką p. A. Pintal oraz p. A. Kudryńskiej i wychowawców przygotowały kawiarenki językowe z przepysznymi ciastami. W przerwie zmagań umysłowych odbyły się również zajęcia sportowe, prowadzone przez nauczycieli wychowania fizycznego.

W konkursie na najatrakcyjniejszą kawiarenkę I miejsce zdobyła klasa 2TG, która oprócz pysznych ciast przygotowała precelki i zdrowe koreczki owocowo- warzywne w barwach flagi Niemiec jak również plakaty promujące ten kraj. Gratulujemy!

Podczas obchodów Dni Języków Obcych odwiedziły nas 2 klasy z Gimnazjum nr 1 i Gimnazjum nr 2 w Ząbkowicach Śląskich. Uczniowie mogli wziąć udział w zajęciach językowych oraz poznać naszą szkołę od „Kuchni”, gdyż przygotowano dla nich zajęcia kulinarne (p. A. Kudryńska) oraz prezentacje różnych zawodów w naszej szkole. Uwieńczeniem spotkania były zajęcia filmowe, gdzie koordynator międzynarodowego projektu filmowego p. A. Jasek – Łata zapoznała Gimnazjalistów z różnymi tajnikami kinematografii, a uczniowie współpracujący w projekcie opowiedzieli o pracy i zaprezentowali filmy nakręcone w j. niemieckim. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Wszystkim nauczycielom języka angielskiego i niemieckiego bardzo serdecznie dziękujemy za zaangażowanie w przygotowanie i prowadzenie imprezy, a dyrekcji za umożliwienie nam przeprowadzenia Dnia Języków Obcych.

  1. Jasek Łata