Aktualności

Międzynarodowe warsztaty filmowe w ramach projektu "KINEMA"

KinemaW Centrum Kształcenia Ustawicznego i Językowego Kadr w Legnicy w Zamku Piastowskim dnia  19.02.2018r spotkali się uczestnicy międzynarodowego projektu filmowo - językowego "KINEMA". W  warsztatach uczestniczyli nauczyciele wraz z uczniami. Po październikowym spotkaniu nauczycieli w Brunszwiku (Niemcy), uczniowie pracowali nad zadaniami filmowymi. Polscy uczniowie pod opieką swoich nauczycieli nakręcili krótkie filmy w języku niemieckim. Nasza szkoła nakręciła film pt:“ Ein Tag aus dem Leben von Paul” na podstawie filmu niemieckiego „Über uns dass All” Jana Schomburga.

 

Zespół Szkół Zawodowych w Ząbkowicach Śląskich reprezentowali uczniowie klasy 3TI: Justyna Kuchciak i Łukasz Gnus oraz z klasy 2TI: Maciej Chopcian i Dawid Grzanka. Uczniów wspiera koordynator projektu filmowego  Pani Agnieszka Jasek Łata od strony merytorycznej ,filmowej oraz językowej.  Na spotkanie przybył Pan Johannes Wilts pomysłodawca oraz organizator projektu oraz specjalista w dziedzinie filmu - scenarzysta Pan Christoph Honegger. Głównym celem warsztatów były prezentacja i analiza nakręconych przez uczniów filmów. Pan Christoph udzielił uczniom wielu cennych wskazówek, dotyczących kręcenia filmów, tworzenia scenariusza, a także wskazywał mocne strony przedstawionych filmów. Wszystkie te cenne wskazówki zostaną zastosowane przez naszych uczniów w trakcie wspólnej pracy z kolegami z Niemiec oraz Francji w trakcie spotkania trójstronnego we Francji, które odbędzie się w dniach od 09.04.2018 do 13.04.2018r.Kinema

A.Jasek Łata