Aktualności

Studniówka 2018

2017 studniowka 201813 stycznia br. o godz. 19. w Restauracji Splendor, w Bielawie rozpoczął się bal studniówkowy, w którym wzięli udział zaproszeni goście: Starosta, Pan Roman Fester i Wicestarosta, Pan Mariusz Szpilarewicz, maturzyści z osobami towarzyszącymi, nauczyciele i rodzice. Część oficjalną prowadzili Agnieszka Pawłowska z kl. 4 TE i Bartłomiej Józwiszyn z kl. 4TBH. Szczególnie uroczystym momentem był pięknie wykonany polonez, przygotowany pod kierunkiem Pani Anny Wilk. W swoich przemówieniach zarówno Dyrektor Szkoły, Pan Ryszard Pawłowski, jak i Pan Starosta i Wicestarosta życzyli maturzystom wytrwałości w intensywnym przygotowywaniu się do egzaminów maturalnych, pomyślnego ich zdania oraz sukcesów w dorosłym życiu. Nie zabrakło życzeń związanych z balem studniówkowym, aby był jak najradośniej przeżyty, w atmosferze przyjaźni i życzliwości. Galeria zdjęć

 

Studniówka stanowiła okazję do wyrażenia wdzięczności dyrekcji, wychowawcom, nauczycielom i rodzicom za ich odpowiedzialną troskę, cierpliwość, trud kształtowania charakterów i przekazywania wiedzy i  umiejętności swoim wychowankom. Maturzyści wręczyli kwiaty wychowawczyniom klas : Pani Teresie Dulko- Płonce – kl. 4S, Pani Annie Wilk – kl. 4TI, Pani Sylwii Siemasz – kl. 4A, Pani Brygidzie Podlipniak i Agnieszce Chłopaś – kl. 4TBH, Pani Joannie Marcinowskiej – kl. 4TG i Pani Izabeli Adamowicz- Głaz – kl. 4TE.

Na część artystyczną złożyły się zabawne, dynamiczne scenki pokazujące zmagania się uczniów z poszczególnymi przedmiotami. Charakter danego nauczyciela i styl prowadzenia zajęć podkreślał wyrazisty strój, odpowiedni rekwizyt, teksty piosenek i podkład muzyczny. Uczniowie biorący udział w inscenizacji wykazali się dużą spostrzegawczością, dobrym zmysłem obserwacji pedagogów, poczuciem humoru i świetną sprawnością fizyczną. W imieniu rodziców głos zabrali Pani Marta Hulak i Pan Garcarz, dziękując nauczycielom i wychowawcom za wytrwałą pracę z młodzieżą, zaangażowanie w przygotowanie jej do egzaminów maturalnych i zawodowych, troskę o właściwą formację intelektualną i duchową swoich podopiecznych.

Po wzniesieniu toastu wszyscy zasiedli do smacznego posiłku. Tegoroczna studniówka, zgodnie z tradycją, była wspaniałą okazją do wspólnej zabawy na parkiecie, wielu serdecznych rozmów i podziękowań, zrobienia zdjęć klasowych i indywidualnych, dedykowania piosenek swoim wychowawcom. Nie zabrakło wspólnych pląsów i zabaw z udziałem nauczycieli i rodziców. Piękne stroje, eleganckie fryzury i makijaże, a przede wszystkim radość widoczna na twarzach i czas wspólnie przeżyty na długo pozostaną w pamięci uczestników balu.