Aktualności

Wigilia szkolna

Bóg się rodzi...

2017 wigilia22 grudnia 2017 r. w naszej szkole był dniem szczególnym i niezwykle uroczystym. Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia wszystkie klasy organizowały razem z wychowawcami spotkania przy wigilijnm stole. W tym dniu ławki szkolne zamieniły się w stoły zaścielone białym obrusem, wokół których wszyscy jednoczyli się, modlili, składali nawzajem życzenia, przełamując się opłatkiem i kosztując przygotowane potrawy. Z każdej sali dało się słyszeć wspólne kolędowanie, a tam, gdzie zawodziły talenty wokalne, ratunkiem było odtwarzanie nagrań w wykonaniu artystów. Galeria zdjęć

W tym dniu w szkole zagościł nastrój wzajemnej życzliwości a w salach lekcyjnych oraz na korytarzu każdy każdemu życzył zdrowia, szczęścia, sukcesów, spełnienia marzeń...Chciałoby się, by atmosfera Świąt Bożego Narodzenia nigdy nas nie opuszczała a przede wszystkim trawała w naszych sercach, wypełnionych dobrem i miłością.

Nadszedł także czas na wigilijne spotkania nauczycieli, pracowników obsługi i emerytów. W świąteczny nastrój zebranych wprowadził program słowno- muzyczny zaprezentowany przez uczniów naszej szkoły pod czujnym okiem p. Joanny Rudy. Pięknie wykonane kolędy oraz zręcznie wkomponowane scenki o współczesnym materializmie, uzmysławiały, że  od dokonywanych wyborów życiowych będą zależały owoce życia człowieka. Istotne jest także to, że ważniejsze od "mieć"  jest "być i kochać". Wyrecytowne oraz zaśpiewane przez uczniów teksty mocno wryły się w serca słuchaczy. Było niezwykle nastrojowo i refleksyjnie.

 

Atmosferę tę podtrzymał ks. Daniel, który przestrzegał przed pułpką świątecznycznego zabiegania i przedkładania marnych wartości nad wspólnotowe odkrywanie Boga wokół nas i w nas samych.

 

Pan dyrektor Ryszard Pawłowski, przywitawszy wszystkich zebranych, szczególnie emerytów, którzy nigdy nie zawodzą, podkreślił, że Święta Bożego Narodzenia to także czas nie tylko składania życzeń, ale także czas podsumowań i podziękowań. Pan dyrektor przypomniał o ważnym wydarzeniu roku 2017 w naszej szkole, jakim były obchody 70 - lecia istnienia naszej placówki a nastepnie podziękował wszystkim, bez których funkcjonowanie szkoły byłoby niemożliwe: uczniom, nauczycielom i pracownikom obsługi.

 

Spotkanie wigilijne upływało w przemiłej atmosferze. Składaniom życzeń oraz wspólnych rozmów nie było końca.