Aktualności

Zapraszamy do Soplicowa

soplicowoWe wtorek 5 grudnia 2017 roku uczniowie klasy 2TBH odwiedzili wrocławskie Muzeum Pana Tadeusza. Tam uczestniczyli w lekcji ,, Zapraszamy do Soplicowa". W trakcie zajęć dowiedzieli się, czym był sarmatyzm i jaki miał wpływ na polską kulturę. Ekspozycja i bogaty materiał wizualny przybliżył uczestnikom zagadnienia związane m.in. z modą, budową dworku, polowaniami i kulturą stołu szlacheckiego .

Następnie odbyły się warsztaty ,, Animacja poklatkowa", w czasie których zdobyli podstawową wiedzę na temat tej techniki twórczej. Wspólnie przygotowywali krótki film, oczywiście związany z treścią epopei, wykorzystując tradycyjne techniki klasycznej animacji : wycinankę, malowanie farbami i kredkami. Zadaniem uczestników było przygotowanie scenografii, rekwizytów, które później wykorzystali do własnej produkcji filmowej. Atrakcją był również Jarmark bożonarodzeniowy na wrocławskim rynku. Galeria zdjęć

Opiekunami grupy były panie: A.Kułaczkowska - Chopcian i M.Bulanda