Aktualności

Pierwsze miejsce w powiecie - "IV Piknik Ratowniczy"

Uczniowie naszej szkoły: Jędrzej Czyżewski, Kamil Cieślak, Patryk Zelek, Tomasz Błaźniak, Michał Lubieniecki wraz z opiekunem Panią Julitą Kasprowicz zdobyli I miejsce w powiecie w programie Bezpieczny Powiat Ząbkowicki, który od czterech lat realizowany jest przez Starostwo Powiatowe. W sobotę 27 maja 2017 r. na plantach przy ruinach zamku w Ząbkowicach Śląskich odbył się Piknik Ratowniczy połączony z III Powiatowym Piknikiem Rodzin Zastępczych. Było to podsumowanie programu polegającego na szkoleniu młodzieży z podstaw udzielania pierwszej pomocy. Organizatorami wydarzenia byli Starostwo Powiatowe w Ząbkowicach Śląskich oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie.  

Sobotni piknik rozpoczęły zawody szkolnych zespołów ratowniczych, w których udział wzięły cztery zespoły. Ekipy po kolei pokonywały stacje, na których pozorowano różne zdarzenia losowe. Jerzy Piotrowski podsumowując zmagania młodych ratowników stwierdził, że w większości wypadków uczestnicy bardzo dobrze przystąpili do udzielania pomocy poszkodowanym. Galeria zdjęć

Ostatecznie pierwsze miejsce zajęła drużyna ZSZ Ząbkowice Śląskie, drugie ZSP Ziębice, trzecie Aktywni Kreatywni z Braszowic a czwarte LO Ząbkowice. Trzecia ekipa już po raz drugi gościnnie brała udział w zmaganiach ratowniczych. Wszyscy uczestnicy z rąk Starosty Ząbkowickiego Romana Festera i Wicestarosty Mariusza Szpilarewicza plecaki sportowe. 

http://www.zabkowice-powiat.pl